1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Op.Dr.Rıfkı karabatak web sitesine hoşgeldiniz...
Previous
Next

YİNE KALDIRIM YİNE KANDIRMA GİRİŞİMİ

Dünkü yerel gazetelerde Atatürk Bulvarındaki kaldırımlar Aksaray’a yakıştı başlıklı
bir haber yayınlandı. Vatandaşını kandırmaya çalışan bir Belediye Başkanı
dışında  Aksaray’a  herşeyin  en güzeli yakışır. Ancak haberde  Sayın Belediye Başkanı Nevzat Palta “Hiç bir yerde hiçbir şekilde yol daraltması yok bunu özellikle söylüyorum.

Yani bunu zaman zaman değişik siyasi partilere mensup arkadaşlar bilgi eksikliğinden bilgisizliğinden bunu özellikle söyleyeyim. Maalesef bunu basit siyasi mantık çerçevesinde sırf eleştirdi olma mantığı içerisinde böyle bir eleştiri yapıyorlar. Kesinlikle burada yol daraltmamız yok. Tam tersine yolu genişletiyoruz yolu daha da rahatlatıyoruz. Orta refüjleri daraltarak yolun genişlemesini sağlamış oluyoruz.” İfadeleri yer alıyor. Sayın Başkanın Türk dili ve edebiyatı hocası bu cümleleri okursa neler hisseder bilemiyorum ama bizim anladığımız Sayın Başkan da bu kaldırım işi takıntı halini almış.  Yaptığının doğru olduğunu anlatabilmek için de çırpındıkça batıyor. Haklılığını kabul ettirmek için de vatandaşını kandırmaya çalışmaktan çekinmiyor.

 Sayın Başkan; orta  refüjü daraltarak iki şerite düşmüş yolu üç şerite çıkardım dediğiniz bölgede orta refüjün resimlerini çekip bu açıklama ekinde basın organlarına yolladım. Refüjden daralan kısım 30 cm civarında. Buradan olsa olsa oyuncak araba geçer. Siyasi literatüre kazandırdığınız  KALDIRIMLAR GENİŞLİYOR AKSARAY GELİŞİYOR; sloganınızla genişletmiş olduğunuz kaldırımları kaç santim genişletmiştiniz acaba ?? Arada ki fark 30 cm den az ise yol genişlemiş mi oluyor ?? Önümüzdeki günlerde billboardlarda REFÜJLER DARALIYOR AKSARAY GELİŞİYOR sloganını görecekmiyiz ??

Sayın Başkan, kaldırımlarla o kadar oynadınız ki vatandaşlar sizin mühendislik alanınızın makina olduğunu unutacak neredeyse. Eleştirilere sadece “bilgisizlikten, basit siyasi mantık içinde eleştirmiş olmak için eleştiriyorlar” gibi söylenene değil söyleyene yönelik cevaplarınız  kimseyi tatmin etmiyor. Bir bisiklet yolu genişlettiğiniz kaldırıma karşılık, 30 cm daralttığınız refüjü gösterip kesinlikle daralma yok diye milleti kandırmaya çalışmaktan da vazgeçin. Vatandaş trafikte ki daralmayı her gün yaşıyor. Buna kimse inanmaz. Size Ziya Paşa’nın sözünü hatırlatmak isterim.

En ummadığın keşf eder esrâr-ı derûnun

Sen herkesi kör âlemi sersem mi sanırsın

                Herkesi kör alemi sersem sanmaktan vazgeçmeniz dileğiyle ….. 23.07.2013

 

OP.DR.RIFKI KARABATAK

MHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Resim Galerisi

Sosyal Sayfalarımız

Sosyal paylaşım sayfalarından da bizi takip edebilirsiniz...

facebook  twitter  youtube

Twitter hesabımız

Sayaç

000664231
Bugün
Dün
Bu Hafta
Genel Toplam
168
216
384
664231
IP Adresi: 34.228.55.57
Server Time: 2019-03-18 14:09:00

Aksaray'da Hava

AKSARAY

İletişim Bilgileri

 (0382) 212 33 44

 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 Maya Kadın Doğum Hastanesi Coğlaki Mh. 1201. Sk. Merkez Aksaray 68100 Türkiye