1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Op.Dr.Rıfkı karabatak web sitesine hoşgeldiniz...
Previous
Next

BÜROKRATLA UĞRAŞACAĞINIZA AKSARAY’A HİZMET EDİN

Dünkü yerel gazetelerde, AKP Milletvekili Ali Rıza Alaboyun’un  açtığı davayı kazanarak göreve iade edilen eski Emniyet Müdürü Halis Böğürcü hakkında bir açıklaması yer aldı. Açıklama da  “Halis Böğürcü Aksaray'da istenmeyen adamdır. Göreve iadesi yasal olabilir ama başlaması etik olmaz” ifadeleri yer almaktadır. 

Bu ifadeler hem hukuk tanımazlığın,  hem de bir bürokratı İstenmeyen adam ilan edecek kadar kendini dev aynasında görmenin bir ifadesi olup  kibirli bir insan olarak tanımadığımız Sayın Alaboyun’ a yakışmamıştır.

                Aynı açıklamada Sayın Halis Böğürcü’ye Mercedes’e olay yeri ekibi yolladığı, makamının ve yasaların kendisine tanıdığı yetkileri kişi ve kurumlar üzerinde baskı aracı olarak kullanmak, Milletvekilleri Belediye Başkanı ve bürokratlar hakkında ileri geri konuşmak gibi suçlar izafe edilmektedir. Madem bu suçları işledi ve yapılan işlem hukuka uygun değildi neden göreve iade edildi ??? Siz Başbakanı’ın ağzından sürekli üstünlerin hukuku değil hukukun üstünlüğü diye ifade edilen HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE İNANMIYORMUSUNUZ ??? Yoksa siyasi vesayet altına sokmaya gayret ettiğiniz  Yargı mekanizmaları sadece sizin hoşunuza giden kararlar verdiği zaman mı hukuk üstün geliyor ?? Üstelik kendisi sizin döneminizde atanmış bir bürokrattır. Madem bu kadar kötüydü neden zamanında gerekli incelemeyi yapıp Aksaray’a gelmesine engel olmadınız ??? Yoksa pek çok bürokrat gibi onun gelişinden de haberiniz olmadı mı ???

Şimdi kalkmış böyle yaparsak “Aksaray’da hiçbir sanayiciyi tutamayız.” Diyorsunuz. Scania ‘yı, Algida’yı  kimlerin beceriksizliği kaçırdı bu şehirden ?? Yatırımcıyı bürokrat kaçırıyorsa, aklınız estiği zaman istenmeyen adam ilan ettiğiniz bürokratları Aksaray’da nasıl tutacaksınız ?? Daha evvel de görevine başlamadan Milli Eğitim Müdürü hanımefendiye  tecrübesiz ne istediğimizi iyi bilmesi gerekir diye baskı oluşturmaya kalkan siz değilmiydiniz ?? Sizinle takışan bürokrat soluğu Hakkari de alıyor ama ya kısa süre sonra terfi ediyor yada göreve iade ediliyor. Ya da gelen bürokrattan haberiniz olmuyor.

                Bürokratla, şahıslarla uğraşmaktan vazgeçip enerjinizi Aksaray’a hizmet getirmeye harcamanız herkesin beklentisidir. İyilik yapacaksanız şahıslarla geldikten sonra uğraşmaktansa doğru şahısların gelmesini sağlayın. Bu şehirde  kimsenin kimseyi istenmeyen adam ilan etme yetkisi yoktur. Hukuk herkese lazımdır. Görünen o ki ileri geri konuştuğunu ifade ettiğiniz Halis Bey’e olan  şahsı hisleriniz sizi hukuk tanımayacak noktaya kadar getirmiş. Yasa yapmakla görevli bir kişinin yasa tanımamasını izah edecek kelime  yoktur.     31.07.2013

 

OP.DR.RIFKI KARABATAK

MHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Resim Galerisi

Sosyal Sayfalarımız

Sosyal paylaşım sayfalarından da bizi takip edebilirsiniz...

facebook  twitter  youtube

Twitter hesabımız

Sayaç

000664210
Bugün
Dün
Bu Hafta
Genel Toplam
147
216
363
664210
IP Adresi: 34.228.55.57
Server Time: 2019-03-18 13:38:30

Aksaray'da Hava

AKSARAY

İletişim Bilgileri

 (0382) 212 33 44

 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 Maya Kadın Doğum Hastanesi Coğlaki Mh. 1201. Sk. Merkez Aksaray 68100 Türkiye