Anket

Belediye Başkanınızı seçerken hangi kriterlere dikkat edersiniz ?

Parti Önemlidir. - 23.9%
Aday Önemlidir. - 44%
Lider Önemlidir. - 6.3%
Proje önemlidir - 25.8%

Toplam oy: 159
Bu anket için oy kullanımı sona erdi ile: 01 Oca 2014 - 00:00

Aksaray'da Hava

AKSARAY

AKSARAY BİR FIRSATI DAHA MI KAÇIRIYOR ???

Aksaray’ımız  maalesef siyasi otorite zaafı  yüzünden bir fırsatı daha kaçırmak üzere. .    İstanbul , Ankara ve İzmir'deki büyük acemi birliklerinin Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Karaman, Karabük, Çankırı, Iğdır, Bitlis, Bingöl, Muş, Sinop, Bartın ve Uşak gibi gelişmekte olan küçük Anadolu şehirlerine nakledilmesi gündemde.

Askeri birliklerin yer değiştirmesiyle sanayi ve turizm geliri olmayan Anadolu şehirlerinde hizmet   sektörünün geliştirilmesinin hedeflendiği belirtiliyor.  Böylece işsizlik nedeniyle metropol kentlere göçün önüne geçilmesi  öngörülüyor. TSK nın konu ile ilgili çalışmalarını izleyen MHP Yozgat Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sadir Durmaz, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz tarafından cevaplandırılmak üzere Meclis'e soru önergesi verdi. Önerge de  askeri birliklerin taşınmasına ilişkin iddiaların doğru olup olmadığını sordu.  

Bakan Yılmaz önergeye verdiği cevapta, TSK'nın bölgesel ve küresel ihtiyaçlarının yanı sıra teknolojik  gelişmelere ve değişen tehdit durumlarına göre değerlendirmeler yapıldığını kaydetti. Mevcut kuvvet yapısının ve konuşlandırılmasının gözden geçirildiğini, ihtiyaç duyulan düzenlemelerin yapılan kısa, orta ve uzun vadeli planlara ilave edildiğini ifade eden  Bakan Yılmaz, birliklerin teşkil edilmesi ve konuş durumunun bu çalışmalar kapsamında yeniden değerlendirildiğini  bildirdi.

Böyle bir ortamda Aksaray için tarihi sayılabilecek bir fırsat, siyasilerin vurdumduymazlığı bürokratların umursamazlığı,   STÖ lerin boş vermişliğiyle kaçırılacak gibi görünüyor. Çünkü taşınılacak iller arasında Aksaray adı geçmiyor.  Bugüne kadar Aksaray AKP ye verdiği desteğin karşılığını bir türlü alamamıştır. Askeri birliğin Aksaray'a gelmesi şansı kaçırılmamalıdır. Bunu yapacak siyasi irade Aksaray da vardır. Yetmeyecek se tüm siyasi partiler ve tüm STÖ ler böyle bir konuda üzerine düşen desteği vermeye hazırdır. Zaten  Algida, Scania, Graniser, gibi dev yatırımlar kaçırılmış,  belki de tamamen çözülmüş olacak işsizlik konusunda hala bir arpa boyu yol alınamamıştır.

Artık Aksaray ’lı siyasiler Ankara da uslu çocuklar olmaktan vazgeçip isteyen,  istediğini alan Aksaray için savaşan kimseler olmak zorundadır. Kaçırılan her fırsatın ve işsiz gençlerimizin vebali fırsatı kaçıranların boynundadır.  31.08.2013

 

OP.DR.RIFKI KARABATAK

MHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Resim Galerisi

Sosyal Sayfalarımız

Sosyal paylaşım sayfalarından da bizi takip edebilirsiniz...

facebook  twitter  youtube

Sayaç

000719529
Bugün
Dün
Bu Hafta
Genel Toplam
2955
4207
19414
719529
IP Adresi: 23.20.64.96
Server Time: 2017-04-27 18:44:04