1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Op.Dr.Rıfkı karabatak web sitesine hoşgeldiniz...
Previous
Next

KÖPRÜ OYUNU TUTMADI

Aksaray’da bulunan Tarihi köprüler restore edildi. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Her ne kadar Hasas girişindeki köprü kazaya davetiye çıkaracak gibi görünüyor ve arabalar üstünden geçerken arabanın altını vurmamak için akrobasi yapmak zorunda kalıyorsa da tarihi yapıların sahip çıkılıp şehrimize kazandırılması güzel bir gelişme. Ancak restorasyon bittikten sonra yaşanan komedi ise maalesef herkesi Aksaray Belediyesine güldürecek cinsten.

Köprülerin yapımı bittikten sonra Aksaray Belediyesi her yere Tarihi Köprülerimizin Restorasyonu Şehrimize Hayırlı Olsun diye pankartlar astırdı. Amaç bu restorasyonların Belediye tarafından yaptırıldığı algısı yaratıp,  seçime üç kala yıllardır hizmet etmedi imajını silmeye yönelik siyasi kazanım sağlamaktı. Ancak Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü “Karayolları tarafından restorasyonu yapılan tarihi köprüler Hayırlı Olsun “ şeklinde tabelalar asınca suçüstü yakalandılar. Bir yerel gazete durumu gündeme taşıyınca acilen tabela değiştirilip önüne projesinin Aksaray Belediyesi tarafından yaptırıldığı ifadesi eklenerek durum düzeltilmeye çalışıldı. Sayın Belediye Başkanı da bunu bir programda ifade etti.  Bugün tekrar baktığımızda ne hikmetse bu tabelaları da yerinde göremedik. Haftalarca duran Hayırlı Olsun pankartlarına karşın bu tabelaların iki günde kalkması da ayrı bir komedidir. İnanan inandı daha fazla uğraşmaya gerek yopk dediler sanırım.

                Sayın Belediye Yetkililerine sesleniyorum. Yapmadığınız hizmetleri kendiniz yapmış gibi sahiplenme ve vatandaşta Belediye çalışıyor algısı yaratmaya yönelik girişimleriniz vatandaşı sadece gülümsetiyor. Üstelik yapılan aşikar olunca durumu kurtarmaya çalışırken ki telaşınız ve çabalarınız komediyi daha da büyütüyor. Eminim ki Karayolları 3. Bölge Müdürlüğüne hatırı sayılır bir siteminiz olmuştur. Seçime kısa bir süre kala , asfalt çalışmalarınızda ki gayret, Ecemiş suyu ve Hızlı Tren hikayeleriniz bile karşılık bulmazken başkalarının yaptığı restorasyondan medet ummak olsa olsa bir telaşın eseridir.  Keşke aynı telaşı ve çabayı hizmet üretmek için göstermiş olsaydınız. 26.09.2013

 

OP.DR.RIFKI KARABATAK

MHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Resim Galerisi

Sosyal Sayfalarımız

Sosyal paylaşım sayfalarından da bizi takip edebilirsiniz...

facebook  twitter  youtube

Twitter hesabımız

Sayaç

000664238
Bugün
Dün
Bu Hafta
Genel Toplam
175
216
391
664238
IP Adresi: 34.228.55.57
Server Time: 2019-03-18 14:14:40

Aksaray'da Hava

AKSARAY

İletişim Bilgileri

 (0382) 212 33 44

 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 Maya Kadın Doğum Hastanesi Coğlaki Mh. 1201. Sk. Merkez Aksaray 68100 Türkiye