Anket

Belediye Başkanınızı seçerken hangi kriterlere dikkat edersiniz ?

Parti Önemlidir. - 23.9%
Aday Önemlidir. - 44%
Lider Önemlidir. - 6.3%
Proje önemlidir - 25.8%

Toplam oy: 159
Bu anket için oy kullanımı sona erdi ile: 01 Oca 2014 - 00:00

Aksaray'da Hava

AKSARAY

MHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OP.DR.RIFKI KARABATAK MİMARLAR ODASINI ZİYARET ETTİ

MHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OP.DR.RIFKI KARABATAK MİMARLAR ODASINI ZİYARET ETTİ

DÜNYA MİMARLIK GÜNÜNÜ KUTLADI

MHP Belediye Başkan Adayı Op.,Dr.Rıfkı Karabatak, Beraberinde MHP İl Başkanı Mustafa Selhan Altınsoy ve bazı MHP yöneticileri ile birlikte Mimarlar Odasını ziyaret etti. Mimarlar Odası Başkanı Mehmet Yardımlı ve Oda yöneticileriyle sohbet edip şehrin imar durumu hakkında bilgi aldı. Ve Dünya Mimarlık Gününü kutladı.

Karabatak konuşmasında     “1985 yılından beri her sene Ekim ayının ilk Pazartesi günü bilindiği üzere “Dünya Mimarlık Günü” olarak kabul edilmiş, yurdumuzda da kutlanmaktadır. Bu çerçevede tüm Mimarlarımızın gününü kutlamak için Mimarlar Odamızı  ziyaret ettik.

Ülkemizin hemen her yöresindeki ve her kentinde olduğu gibi, hem ulusal, hem de evrensel kişiliğini ve değerini yansıtarak dünya üzerindeki en değerli zenginliklerinden birini oluşturan tarihi kültürel mirasa sahip ilimizde tarihsel birikim ve mimari kimlik değerine sahip olarak, restore ettikleri bu güzel mekanda onlarla olmak bize büyük keyif verdi. Mimarlık mesleğinde gelişen ve değişen bilgi ve teknoloji alanları ile yapı sektöründeki gelişmelerle, toplumsal ihtiyaçlar ve sürekli mesleki gelişim içinde, sanatsal özünden uzaklaşmadan, tasarım ve uygulamada bütünlüğü sağlayarak verdikleri güzel hizmetler için kendilerini kutluyorum.

 Çok kültürlülüğün, tarihi ve doğal çevrenin, kent dokusunun korunması, kültürler arası saygınlığın korunarak, Türk ve dünya kamuoyuna tanıtılması, gelecek kuşaklara aktarılması ve ekolojik toplumun oluşması gibi insanlık açısından yaşamsal öneme sahip konularda, mimarlarımızın önemi göz ardı edilemez. Her türlü ve her amaçlı imar ve yerel yönetim politikasında temel hedef, tarihi kent dokusunun ve bu dokuyu oluşturan tüm kültürel miras ögelerinin korunması ve yaşatılması olmalıdır. Aksaray’lı mimarlarımız da buna  hassasiyetle riayet etmektedir.

İnsanların neredeyse bütün ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla oluşturduğu yerleşim alanları dünyanın her yerinde hızla gelişmektedir. Bu gelişmelerin sağlıklı ve insan beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilmesinin tek yolu Mimarlarımızın yaptığı planlardan ve bilgi birikiminden geçmektedir. Mimarlığın dünya ve insanlık için öneminin bir kez daha algılandığı bu günde, geçmişte çok büyük mimari eserler üretmiş bir milletin ferdi ve bu kentin MHP Belediye Başkanı Adayı olarak, tüm mimarlarımıza çalışmalarında sağlık ve mutluluk dolu bir yaşam içinde başarılar dileğiyle “Dünya Mimarlık Günü”nü kutlar, sevgi ve selamlarımı sunarım.” Dedi.

Mimarlar doası Başkanı Mehmet Yardımlı ‘da konuşmasında bu ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek gösterdikleri nezaket için  MHP Belediye Başkan Adayı Op.,Dr.Rıfkı Karabatak ve beraberinde ki heyete teşekkür etti.05.10.2013

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Resim Galerisi

Sosyal Sayfalarımız

Sosyal paylaşım sayfalarından da bizi takip edebilirsiniz...

facebook  twitter  youtube

Sayaç

000928904
Bugün
Dün
Bu Hafta
Genel Toplam
668
2826
6656
928904
IP Adresi: 54.162.47.106
Server Time: 2017-06-27 06:55:46