1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Op.Dr.Rıfkı karabatak web sitesine hoşgeldiniz...
Previous
Next

BU MU SİZİN YARDIM ANLAYIŞINIZ ??

Geçtiğimiz cumartesi günü bir yardım rezaletine şahit olduk. Olaya şahit olduğumuz yer 40 metrelik  yolun Kurtuluş Kavşağına yaklaşık 30 metre mesafede idi.  Üzerinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yazılı kömür torbaları yağmur yağarken Aksaray’ın ana arteri olan 40 metrelik yol üzerinde yolun ortasına bir kısmı da birikmiş yağmur sularının içine atılmış torbaların bir kısmı patlamış kömür ortalığa saçılmış durumda idi.

Fakir fukara kışın ısınsın diye Devletimizin bedel ödeyerek aldığı ve vatandaşa dağıttığı kömür,  bir yandan ortaya saçılmış bir yandan alttan su birikintisi üstten yağan  yağmur ile ıslanmakta  kısaca kullanılamaz durumda orada duruyordu.

                Elbette Aksaray’ın göbeğinde daire fiyatlarının 150.000 Tl nin üzerinde ve neredeyse tamamının doğalgaz kullandığı bir bölgede o kömürün kim için oraya yıkıldığı da merakımızı uyandırdı. Elbette orada bir hak sahibi vardır.  Elbette sosyal devlet olmanın gereği o hak sahibine kömür ve ihtiyaç yardımı yapılacaktır. Hak sahibide gerçekten  ihtiyaç sahibiyse yardımı yapanlara teşekkür ederiz. Ancak bizi daha çok ilgilendiren bu kömürün sorumsuzca,  milletin gözüne sokarcasına,  yolun ortasına atılması ve yağmur altında suyun içinde kullanılamaz hale gelmesine sebep olunmasıdır.  Madem bir yardım yapıyorsunuz  onun yerine ulaşması da amacına uygun kullanılması da sizin sorumluluğunuz altındadır. 

                Bu arada üzerinde para ile satılamaz ibaresi de yazılı olan torbaların bilerek ya da bilmeyerek hak sahibi olmayan veya  doğal gaz kullanan kişilere de gönderildiği ve bunların vatandaşlar tarafından satıldığına dair,  bizimde inanmak istemediğimiz ama takip edilmesinde fayda gördüğümüz dedikodular dolaşmaktadır.  Dağıtımda ki sorumsuzluğun ve bu dedikoduların Mülki ve İdari amirlerimiz tarafından titizlikle inceleneceğini ümit ediyorum.

 

Mhp  Aksaray Belediye Başkan Adayı

Dr.Rıfkı Karabatak

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Resim Galerisi

Sosyal Sayfalarımız

Sosyal paylaşım sayfalarından da bizi takip edebilirsiniz...

facebook  twitter  youtube

Twitter hesabımız

Sayaç

000664228
Bugün
Dün
Bu Hafta
Genel Toplam
165
216
381
664228
IP Adresi: 34.228.55.57
Server Time: 2019-03-18 14:03:05

Aksaray'da Hava

AKSARAY

İletişim Bilgileri

 (0382) 212 33 44

 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 Maya Kadın Doğum Hastanesi Coğlaki Mh. 1201. Sk. Merkez Aksaray 68100 Türkiye