Anket

Belediye Başkanınızı seçerken hangi kriterlere dikkat edersiniz ?

Parti Önemlidir. - 23.9%
Aday Önemlidir. - 44%
Lider Önemlidir. - 6.3%
Proje önemlidir - 25.8%

Toplam oy: 159
Bu anket için oy kullanımı sona erdi ile: 01 Oca 2014 - 00:00

Aksaray'da Hava

AKSARAY

• MHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Rıfkı Karabatak’ın 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Hakk’a yürüyüşünün 75 yılındayız. Aramızdan ayrılışının yıldönümünde kendisini bir kez daha Fatihalarla ve hayranlıkla yâd ediyoruz. Hayatını milletine adayan, işgal ve emperyalist hevesleri muhataplarının kursaklarında bırakan bu büyük devlet ve siyaset adamını gururla, özlemle ve şükranla bir kez daha hatırlıyoruz.

Atatürk'ü, , içeriden ve dışarıdan Türkiye'ye yönelik türlü entrikaların sergilenmekte olduğu çok zor bir dönemde anıyoruz .Ne Mutlu Türküm Diyene demekle övünen büyük milletimiz, Andımızın Okullardan kaldırıldığı, Anayasadan Türk ifadesinin kaldırılmaya çalışıldığı, sinsice yürütülen psikolojik faaliyetlerle gençlerimize Türklük gururu ve şuuru ile millet olmanın anlamı unutturulmaya çalışıldığı bu dönemde Atatürk e ve onun mirasına daha çok sahip çıkmalıdır. Böylesine vahim bir ortamda, büyük Türk milleti, yeniden bir şahlanışın ve aydınlık, bir geleceğe doğru gururla ve güvenle yol almanın büyük özlemi içerisindedir. Bu özlemi gerçekleştirmek de Atatürkün dediği gibi milletin azim ve iradesiyle mümkün olabilecektir.

 Türk milletini hak ettiği onurlu ve bağımsız yaşama seviyesine çıkarma konusunda, üstün bir çaba ve mücadele azmi gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e büyük bir vefa ve gönül borcumuz olduğu şüphesizdir. Kurtuluş yıllarında; karanlıktan aydınlığa geçişin, karışıklıktan düzene ulaşmanın ve bağımlılıktan özgürlüğe varışın her aşamasında onun liderliği ve müdahalesi belirleyici ve tayin edici bir nitelik arz etmiştir.

 Yanmış, yıkılmış, yorulmuş ve yenilmiş bir sosyolojik kudreti tekrar ayağa kaldıran ve çizdiği hedeflerle sonuca ulaştıran elbette Mustafa Kemal’in eşsiz dirayeti ve hamiyeti olmuştur. O’nun yüksek erdemi sayesinde Samsun’da atılan ilk adımla esaretin bariyerleri devrilmiş, meydanlardaki kahramanlıklarla mütecaviz emellerin surları delinmiş ve Cumhuriyet’in ilanıyla da milletimiz kendi kaderine sahip çıkacak iradeyi göstermiştir.

 Türk milletinin hiçbir şart altında boyunduruk altında bulunamayacağını, devrin modern silahlarıyla dahi sonuç alınamayacağını ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ seslenişiyle ortaya koymuş ve bundan da asla ödün vermemiştir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Resim Galerisi

Sosyal Sayfalarımız

Sosyal paylaşım sayfalarından da bizi takip edebilirsiniz...

facebook  twitter  youtube

Sayaç

000719545
Bugün
Dün
Bu Hafta
Genel Toplam
2971
4207
19430
719545
IP Adresi: 23.20.64.96
Server Time: 2017-04-27 18:45:58