1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Op.Dr.Rıfkı karabatak web sitesine hoşgeldiniz...
Previous
Next

MHP SENARYOSUNU KENDİ YAZMADIĞI HİÇBİR HAREKETİN FİGÜRANI OLMAZ

İstanbul Taksim Gezi Parkı’nda  yaşanan olaylar iktidarın tavrını ve tercihini göstermesi bakımından son derece anlamlıdır. Burada yaşanan ilkel görüntüler Türkiye’yi küçük düşürmüş ve ileri demokrasinin maskesini de aşağı indirmiştir. Adeta devletin vatandaştan hınç aldığı bir
sürece dönmüştür .Ağacı sökerek, yeşil alanları İstanbulu rant şehri haline
getirme girişimi ülkemizin her tarafına yayılan itirazlarla karşılaşmıştır.

Taksim’i rantiyecilerin iştahına bırakma düşüncesinin ve hazırlıklarının kabul edilir, insaf ve izana sığar hiçbir yanı bulunmamaktadır.

Biber gazlı müdahaleler, şafak vakti operasyonları, aşırı ve orantısız güç kullanımı, tepkiyi artırmakta devlet-millet çatışmasını körüklemektedir.  Polisin elbette Taksim’deki göstericilere yönelik tavır ağır ve şiddetli olmuştur Ancak emniyet güçlerimizin de aldıkları talimatlar doğrultusunda hareket ettiklerini kimsenin unutmaması lazımdır. Mevcut  iktidarın polisi zan altında bırakan açıklamaları, fırsatçıların önüne atan yaklaşımları ve biber gazını ölçülü kullanma konusundaki uyarıları polisimize yapılan haksızlıktır.

En başta da siyasi irade olmak üzere, emniyet mensuplarımıza müdahale emrini verenler hesaba çekilmeden, polisimizi suçlamak polisimize nankörlüktür . Sözüm ona Türk baharı yaşatma hevesinde olanlar, bölünmeyi çabuklaştırmak ve kardeş kavgasını tetiklemek için Taksim provokasyonunu atlama taşı olarak kullanmaktadır. BDP ve PKK’yla Kandil ve İmralı’da sürecinde buluşanlar, ne hikmetse farklı kutulara çekilmiştir.

Marjinal ve yasa dışı sol unsurların, bölücü milletvekillerinin başrolde olduğu Taksim’deki hadiselerde , Milliyetçi Hareket Partisi Taksim’de protesto gösterisi yapanların arasında asla yoktur. Bizim BDP-PKK ve aşırı uç örgütlerle yan yana gelmemiz aklın inkârıyla eşdeğerdir. Elbette ağaçlar doğal zenginliğimizdir ve korunmalıdır. Buna diyecek bir şey yoktur. Taksim’de mangalda kül bırakmayanlar, Türk milletinin milletimizin saldırılara uğradığı durumlarda hangi ağaç kovuğuna girmişlerdir. Söz konusu Türk milletinin birliği, dirliği ve kimliği olunca anında ortadan kaybolanlarla  Milliyetçi Hareket Partisi’nin yan yana gelmesi zaten olmayacak duaya amin demekten farksızdır. Biz tek başımıza Türklüğü sahiplenirken, bir başımıza Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti için mücadele verirken hiç gıkı çıkmayanların, Taksim aslanı kesilmesi traji komiktir.

Bu yüzden  partimizin  olur olmadık gruplarla yan yana gösterme kurnazlığı i kimseye  prim yapmayacak, kazanç da sağlamayacaktır. Bu vesileyle herkes bilmelidir ki Ülkücü ve Milliyetçi Hareket  Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ tarafından fikrini açıklamış ve sokak çatışmalrının hiçbiryerinde olmayacağını herkese ilan etmiştir .  Taksim Gezi Parkı’nda sahnelenen tehlikeli senaryo ile kol kola olmaya davet edenlere hiçbir şart altında iltifat edilmeyecektir.

Devlet millet çatışması için ellerini ovuşturanlara, MHP’ye akıl hocalığı yaparak tahrike yeltenenlere asla itibar etmeyeceğiz. Bütün dava arkadaşlarımızın , partililerimizin ve vatandaşlarımızın bu kapsamda hareket edeceğine yürekten inanıyorum. 03.06.2013

 

OP.DR.RIFKI KARABATAK

MHP İL BAŞKANI VE  AKSARAY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Resim Galerisi

Sosyal Sayfalarımız

Sosyal paylaşım sayfalarından da bizi takip edebilirsiniz...

facebook  twitter  youtube

Twitter hesabımız

Sayaç

000664212
Bugün
Dün
Bu Hafta
Genel Toplam
149
216
365
664212
IP Adresi: 34.228.55.57
Server Time: 2019-03-18 13:41:16

Aksaray'da Hava

AKSARAY

İletişim Bilgileri

 (0382) 212 33 44

 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 Maya Kadın Doğum Hastanesi Coğlaki Mh. 1201. Sk. Merkez Aksaray 68100 Türkiye