1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Op.Dr.Rıfkı karabatak web sitesine hoşgeldiniz...
Previous
Next

KAMPÜS CAMİSİ VE VEFASIZLIK

Geçtiğimiz günlerde Üniversite içinde yapılan Kampüs Camisinin açılışı Diyanet İşleri Başkanı’ nın da katıldığı bir törenle yapıldı.  Bu cami Başkanlığını emekli öğretmen hepimizin hocası Sefa Çayır’ın yaptığı Aksaray Üniversitesi Kampüs Cami yaptırma ve yaşatma  Derneği tarafından yaptırılmıştır. Bu derneğin yönetim kurulunda, Zeki Müftüoğlu, Hakkı Ünlü, Tuncer Güney, Ayhan Erel,  Turgut Yiğidim, Hatice Şahin,  Yusuf Savran,  gibi şehrimizin saygın insanları görev almış yaşına ya da makamına aldırmaksızın bu değerli insanlar ellerinde bağış makbuzu ile yüzlerce kapıyı çalmış ve bu güzel eserin ortaya çıkmasına vesile olmuşlardır. Hepsine teşekkürü borç bilir emeklerinden dolayı ellerinden öperim.

 Ancak yerel basında çıkan haberlerde Kampüs Camisinin Diyanet İşleri Başkanlığı ve Aksaray Üniversitesi tarafından yaptırıldığı ifade edilmekte Aksaray Üniversitesi Kampüs Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneğinden hiç bahsedilmemektedir.  Vefasızlık bununla da kalmamış Eski Rektör Prof. Dr. Necdet Sağlam katkısı en fazla olan kişilerden olmasına rağmen ismi hiçbir yetkili tarafından zikredilmemiştir.  Üstelik  gazetelere yansıyan resimlerde “ Ben Somuncu Baba Külliyesi ile uğraşıyorum  bu cami için yardımcı olamam” diyen  Belediye Başkanı ile Eski Rektörle olan husumetlerinden dolayı bu cami için kılını kıpırdatmayanların hepsi birer makas kapıp kurdele kesme yarışına girdiği görülmektedir Hiçbir ücret talep etmeden Mimari ve Statik projelerini çizen Mimar ve İnşaat Mühendisi arkadaşlara karşı da bir vefasızlık yapılmıştır.

                Bu açılışın ahde vefasızlık örneği olması yanında kişisel reklamlar için kullanılması oraya katkıda bulunmuş benim gibi pek çok hayır sahibini rahatsız etmiştir. Katkısı olan herkese teşekkür eder yorumu kamuoyuna bırakırım.  14.06.2013

 

OP.DR.RIFKI KARABATAK

MHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Resim Galerisi

Sosyal Sayfalarımız

Sosyal paylaşım sayfalarından da bizi takip edebilirsiniz...

facebook  twitter  youtube

Twitter hesabımız

Sayaç

000664232
Bugün
Dün
Bu Hafta
Genel Toplam
169
216
385
664232
IP Adresi: 34.228.55.57
Server Time: 2019-03-18 14:09:46

Aksaray'da Hava

AKSARAY

İletişim Bilgileri

 (0382) 212 33 44

 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 Maya Kadın Doğum Hastanesi Coğlaki Mh. 1201. Sk. Merkez Aksaray 68100 Türkiye